O nás

  V oblasti měření a regulace působíme od roku 1987. Bohaté zkušenosti máme ze zkoušek chladících zařízení ve firmách FRIGERA a THERMO KING. První samostatné řídící jednotky jsme použili na stanicích reversní osmózy, kde většina stanic je stále v provozu. Máme zkušenosti s dovozem, prodejem a servisem zahraničních regulátorů, z této činnosti jsou bohaté zkušenosti z aplikace regulátorů v průmyslu.
       V roce 1993 jsme vlastní vývoj zaměřili na řídící systémy pro vzduchotechniku skladů zemědělských produktů. Do současné doby máme instalováno více jak 500 řídících systémů těchto skladů po celé Evropě, zejména v Německu, Polsku, Slovensku, Rusku, Maďarsku a Bulharsku a mimo Evropu v USA.
       V roce 1999 jsme se rozhodli zúročit nabyté zkušenosti z regulace velkých vzduchotechnických celků a vyvinuli jsme jednodušší regulátor řady REG10 ve dvou provedeních – v provedení do rozvaděče a v modifikaci pro umístění na čelní panel.
       V roce 2003 tato činnost vyústila ve vznik nové firmy MIRES CONTROL s.r.o.. 
       Prostřednictvím regulátorů REG10 se snažíme plně vyhovět potřebám zákazníků v oblasti jednodušších řídících systémů a aplikovat požadavky regulace do jednoho regulátoru, bez nutnosti řešit problematiku pomocí několika nezávislých regulátorů, doplněných časovacími a reléovými obvody. Velkou výhodou je zejména úspora místa a propojování v rozvaděčích a zařízeních. Pro zákazníky, kteří mají speciální požadavky na řešení regulace navrhujeme zakázkově řešené vstupní, případně výstupní doplňky k regulátoru.
       Naše regulátory odpovídají průmyslovému standartu a převážná část je řešena technologií SMD, osazovanou na automatech a procházející několika úrovněmi testování v celém průběhu výroby. Naše pracoviště je vybaveno moderní technikou renomovaných firem Tektronix a HEWLETT PACKARD. Vyráběné přístroje a příslušenství je testováno za pomocí moderní techniky. Řídící jednotky REG10 byly podrobeny náročným testům dle harmonizovaných evropských norem. Posouzení shody vzorku provedla SZZPLS AO206.