Skleníky

  Pro řešení aplikací pro skleníky nabízíme jednodušší programy, které se realizují jedním přístrojem nebo složitější, které se potom sestávají z více přístrojů. Skleníková řešení umožňují měřit teploty ve skleníku, venkovní teplotu, rychlost větru, sluneční svit, vlhkost ve skleníku. Následně se ovládají větrací klapky, topení, chlazení, zvlhčování, vysoušení nebo i osvětlení.

  HSC – řídící jednotka clonění slunečního svitu

  Aplikace HSC je určena pro řízení slunečních clon ve sklenících. Může pracovat samostatně nebo v sestavě s aplikacemi HSV a HST. Na základě signálu ze solarimetru a požadovaných hodnot aplikace řídí roztahování nebo stahování slunečních clon.

  HST – řídící jednotka topení

  Aplikace HST může pracovat samostatně nebo ve spojení s aplikacemi HSV a HSC. Program může pracovat v jednom ze tří režimu: 1. konvenční vytápění, 2. teplovzdušné teplovodní nebo elektrické vytápění, 3. teplovzdušné přímotopné vytápění (plynové). 

  HSV – řídící jednotka větrání

  Aplikace HSV je určena pro větrání ve sklenících. Větrání je řízeno na základě požadované a měřené hodnoty teploty a to tak, že délka kroku otevírání je konstantní a přestávky mezi kroky jsou proměnlivé v závislosti na odchylce zpracovávaných hodnot. Aplikace HSV měří i relativní vlhkost a může vysoké hodnoty odvětrávat. Provoz je doporučen jak samostatně, tak v sestavě s aplikacemi HST a HSC.

  KMX – klimabox

  Měření teploty a vlhkosti, ovládání topení, chlazení, sušení, zvlhčování a více druhů osvětlení podporující růst. Aplikace KMX se sestává ze dvou přístrojů, které spolu komunikují a předávají si měřené hodnoty a povely. Je vhodná pro speciální skříně – klimaboxy, pro pěstování a výzkum rostlinné výroby.

  TX2 – řídící jednotka závlahového systému

  Aplikace TX2 je určena pro ovládání až 4 nezávislých okruhů závlahy nebo zálivky. Pomocí snímačů půdní vlhkosti jednotlivých okruhů vyhodnocuje půdní vlhkost a dále ovládá příslušný ventil nebo čerpadlo okruhu s nízkou půdní vlhkostí. Zálivku nebo závlahu lze omezit na přednastavitelný časový úsek.

  VS9 – řídící jednotka skleníku

  Aplikace VS9 měří a zobrazuje teplotu ve skleníku, rychlost větru v okolí skleníku. Na základě požadované teploty a rychlosti okolního větru ovládá větrací okna, dále topení topení a ventilaci.